Kállai Ákos vagyok, színház- és drámapedagógus, mentálhigiénés közösség- és kapcsolatépítő szakember, a Nauta életre hívója.
Több mint tíz éve végzek személyiségfejlesztő és közösségépítő folyamatokat. Napi szinten tartok csoportfoglalkozásokat osztályközösségeknek, heti rendszerességgel vezetek különböző színházi és önismereti alkotóműhelyeket fiataloknak és felnőtteknek egyaránt.
Mindegyik helyzetben közös a kölcsönös kíváncsiságés figyelem, igény a szellemi és lelki tartalmak tudatosítására, a körülöttünk lévő társadalmi mintázatok alaposabb megértésére.
Munkámban a drámapedagógia változatos módszertana mellett nagy hangsúlyt fektetek a folyamatokban rejlő mentálhigiénés vetületek kibontakoztatására, a lelki egészséget fejlesztő kreatív gyakorlatok alkalmazására.
Egyetemi tanulmányaimat a Szegedi Tudományegyetem szabad bölcsészet szak, filmelmélet és filmtörténetszakirányán kezdtem, majd 2014–2017-ig a Színház és Filmművészeti Egyetem drámainstruktor szak, drámajátékosszakirányán tanultam színházi nevelést. 2016-ban részt vettem a Kerekasztal Színházi Nevelési Központ hospitálási programjában, valamint 2017 és 2019 között a Káva Stúdió tagjaként tanultam. 2021–2023-ig az SZTE JGYPK mentálhigiénés közösség- és kapcsolatépítő MA szakon bővítettem szakmai tapasztalataimat. 2018-tól a Szegedi Nemzeti Színház, színház- és drámapedagógusaként vezetem a Kooperáló Színházpedagógiai Alkotóteret, miközben az SZTE BTK dráma- és színházismeretosztatlan tanár szakon tartok drámapedagógia gyakorlatot leendő pedagógusoknak.
Hiszem, hogy a különböző művészeti formák és azokon belül a színház páratlan lehetőségeket biztosíthat a lelki egészségfejlesztés szempontjából.
Korábbi tapasztalataim és tanulmányaim során, magam is átéltem, hogy a különböző dramatikus munkaformák és a drámapedagógia sokszínű eszköztára mennyijátékos gyakorlatot, könnyen érthető és biztonságos keretrendszertnyújt ahhoz, hogy jobban megértsük a bennünk és körülöttünk zajló folyamatokat.
A kreativitás és a csoportos művészi önkifejezéspáratlan lehetőségül szolgálhat ahhoz, hogy fejlesszük személyiségünket, gyakoroljuk a kölcsönös elfogadáson és tiszteleten alapuló döntéshozást, valamint, hogy együttérzőés bensőséges kapcsolatotalakítsunk ki önmagunkkal és másokkal.